roller do twarzy, pielęgnacja twarzy, domowe spa, poprawa wyglądu twarzy, masaż rollerem

Roller do twarzy HIT czy KIT?

Rollery na dobre na polskim rynku zagościły już jakiś czas temu. Część osób prognozowała,  że tak szybko jak się pojawiły, tak też znikną. Jednak wbrew upływającemu czasowi i na przekór sceptyków moda na ten rodzaj pielęgnacji wciąż trwa! Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać  w tym temacie według nas brzmi następująco - czy, aby na pewno to działa? 🤔

Mówimy sprawdzam! 😎Zagłębiłyśmy się w temacie, przeanalizowałyśmy wiele artykułów, przekopałyśmy się przez pewne niespójności i stworzyłyśmy obraz, który pomoże Ci drogi czytelniku zapoznać się z tym rodzajem pielęgnacji w sposób świadomy i bez zbędnego lokowania i wciskania produktów.

Gotowi? To zaczynamy! 

Przede wszystkim, jak zresztą  we wszystkim ważne jest świadome stosowanie technik i zrozumienie po co to robię, jak ma mi to pomóc💡? Jakie było nasze zdziwienie jak na kursie masażu dowiedziałyśmy się, że masując skórę twarzy masujemy tak naprawdę jej mięśnie. Zaskoczeni? Uwierzcie, my byłyśmy bardzo! Początkowe “robienie kółeczek” na twarzy było szybkie i bezrefleksyjne, jednak jak skupiłyśmy się na masowaniu mięśni wszystko zmieniło się o 180 stopni….💆 No już spróbujcie sami, na pewno będziecie wiedzieć co mamy na myśli! 

No dobrze, zanim jednak zastanowimy się na tym jak robić masaż rollerem zastanówmy się po co? Nie wiemy czy wiecie, ale jeżeli robimy coś nadając mu wcześniej sens, to z większym prawdopodobieństwem będzie nam sprawiać to przyjemność, a także zmniejszymy szansę na szybkie zniechęcenie się i porzucenie danej czynności🧡. W pielęgnacji ważna jest systematyczność. Efekty nie przyjdą z dnia na dzień. Jednak warto na nie pracować latami - skóra na starość na pewno nam podziękuje!🕰

Dlaczego roller? - TOP 4

✅ Poprawisz krążenie.

Prawidłowo używany roller do twarzy będzie działał jak masaż w profesjonalnym salonie. Dzięki niemu pobudzisz krążenie krwi, a tym samym dotlenisz skórę poprawiając jej koloryt💉.  

✅Zredukujesz obrzęki

Delikatne ruchy rollera pomogą Ci w odprowadzaniu zalegających płynów limfatycznych. Przy minimalny, wysiłku zredukujesz opuchliznę - szczególnie widoczne będzie to w okolicach oczu i na policzkach. Twoja skóra będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą… nawet po długim wieczorze z kompanem w postaci lampki (no może kilku) ulubionego winka🍷.

✅Rozluźnisz napięte mięśnie twarzy

Codzienne sytuacje stresogenne odbijają się nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale również na wyglądzie naszej skóry. Masaż rollerem działa relaksująco, pomaga rozluźnić napięte mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra jest bardziej rozluźniona. Masz problemy z bruksizmem? Spróbuj masażu, dotykając mięśni w okolicach żuchwy poczujesz jak są one bardzo napięte i jak potrzebują Twojego dotyku!💆🏼‍♀️

✅ Zwiększysz wchłanialność produktów

Stosując roller po oczyszczeniu twarzy ale przed nałożeniem ulubionego serum lub kremu,  zwiększysz wchłanialność aktywnych składników🧽. Taki mały dodatek do codziennej pielęgnacyjnej rutyny, a tak wiele może zdziałać. Spróbuj, przetestuj, na pewno nie pożałujesz! 

Masz podstawową wiedzę, dlaczego masażer do twarzy jest warty Twojej uwagi. Teraz musisz dowiedzieć się jak go używać, chętnie Ci w tym pomożemy💙.  

Cyfra 7 jest symbolem całości i dopełnienia. W pielęgnacji idziemy na całość, nie ma co się rozdrabniać! Gotowa?

 Przedstawiamy Ci 7 kroków w walce o lepszą kondycję skóry i przedłużenie jej młodości.

  1. Zawsze  rozpoczynaj od oczyszczenia skóry🫧!

Przed rozpoczęciem masażu, ulubiony oczyszczający kosmetyk w dłoń. Odhaczone?✅ To lecimy dalej.  

  1. Zaaplikuj ulubione serum, krem lub olej🧴.

Nie używaj rollera na sucho. Dzięki śliskiej warstwie zapewnisz sobie nie tylko komfort, ale wprowadzisz dodatkowo substancje odżywcze, które wzmacniają działanie domowego masażu.

  1. Centrum Twojego świata niech na potrzeby masażu stanie się środek twarzy🙍.

Rozpocznij masaż od środka twarzy. Następnie przesuwaj roller w górę i na zewnątrz. Możesz zacząć np. od brody lub nosa, a następnie przemieszać się ku górze.

  1. Nie przesadzaj, delikatne muśnięcia i naciski będą w sam raz💖

Unikaj nadmiernego nacisku. Roller powinien poruszać się po skórze delikatnie, wykonując płynne ruchy. Pamiętaj masaż nie musi boleć! Ma sprawdzać Ci przyjemność. 

  1. Kontury oczu i łuk brwiowy

W masażu obszarów z delikatniejszą, (cieńszą) skórą tj. kontury oczu czy łuk brwiowy, używaj mniejszej rolki lub po prostu delikatnie napinaj skórę palcem, a następnie przesuwaj rollerem. Skóra ta jest bardzo delikatna, dlatego wymaga specjalnego dopieszczenia👁. 

  1. Na koniec- szyja i dekolt 🦢

Nie zapomnij o szyi i dekolcie, są to często pomijane obszaru, jednak warto wiedzieć, że delikatne ruchy w dół pomagają w relaksacji, a także utrzymaniu jędrności i młodości skóry.

  1. Regularność - bez niej nic nie będzie.

Najlepsze efekty uzyskasz, stosując masaż rollerem regularnie – jeżeli możemy coś doradzić, to idealnie będzie raz dziennie, na przykład wieczorem przed snem😴. Staraj się masować o tej samej porze, po tych samych codziennych czynnościach -  dzięki temu łatwiej wytworzysz sobie ten wspaniały nawyk! Przyjdzie taki czas, że nie będziesz o nim myśleć, tylko robić go automatycznie - będzie jak z myciem zębów🪥! 

To już wszystko, miło nam jeśli to czytasz i dotrwałeś do końca! Uważamy, że bez sensu jest rozwodzić  się nad technikami i  opisami milionów mięśni na twarzy - zostawmy to dla twórców podręczników i książek naukowych📚. Dla nas ważne jest  świadome zastosowanie w praktyce. Postępując według naszych wskazówek na pewno nie zrobisz sobie krzywdy. Twoja skóra stanie się promienna, a owal twarzy znacznie się poprawi.  Roller do twarzy to nie tylko narzędzie pielęgnacyjne! Może być on Twoim “guilty pleasure”, które nawiasem mówiąc wcale nie jest takie guilty! No chyba, że…..  “quilty” w kwestii bardziej elastycznej, promiennej i zdrowej skóry☀✨! 

 

OLEIQ Roller do twarzy | sylveco.pl – kosmetyki naturalne

✨Roller w dłoń i do dzieła✨! 

Powrót do blogu