kamień guasha, pielęgnacja twarzy, domowe spa, medycyna chińska

Gua Sha - młoda i promienna skóra zaklęta w kamieniu

Gua Sha nazwa ta musicie przyznać brzmi dość tajemniczo...Kamień lub inaczej płytka  jest jednak dość popularna. Mamy wrażenie, że pomimo dziwnego brzmienia nikogo  już raczej dzisiaj nie zaskakuje. Jednak drogi Czytelniku, czy wiesz co ta nazwa tak naprawdę oznacza🤔? Jeżeli nie to spieszymy z odpowiedzią🤓! “Gua” znaczy skrobanie, pocieranie, z kolei Sha oznacza czerwony ślad. Na podstawie tych dwóch słów nietrudno się domyślić jakie kamień ma zastosowanie i z czym może się to wiązać - zaczerwienienia będą zupełnie normalne!🥵

Kamień jest naprawdę fascynujący, postaramy się, abyś Ty po przeczytaniu postu również zapałała do niego miłością! ♥️Dlaczego zapytasz? Nas najbardziej urzekła w nim jego intuicyjność. Tak naprawdę nie musisz nic czytać, aby używać go w poprawny sposób. Jego kształt w “magiczny” sposób Cię poprowadzi🧙. Będzie się on dopasowywał do Twojej buzi, a przy regularnym stosowaniu sprawi, że będzie wyglądała promiennie i zdrowo✨!

Czym właściwe jest Kamień Gua Sha?

Kamień Gua Sha to tradycyjne narzędzie medycyny chińskiej🇨🇳. Chinki dla poprawy zdrowia i równowagi energetycznej organizmu stosują go już od wieków. Na rynku najbardziej popularne są kamienie wykonane z jadeitu lub różowego kwarcu💎. Kamień Gua Sha zyskał ogromną popularność w dziedzinie pielęgnacji skóry - nietrudno zgadnąć dlaczego! Wykorzystywany jest on do stymulacji krążenia krwi, redukcji napięć mięśni i poprawy ogólnej kondycji skóry. Same zalety zaklęte w małej płytce, która mieści się nawet w… najmniejszej torebce👜!

Zalety płytki Gua Sha

✅Drenaż Limfatyczny połączony z detoksem

Kamień Gua Sha poprzez drenaż limfatyczny pomaga w oczyszczeniu skóry. Delikatne, subtelne ruchy, które dzięki kształtowi kamienia będą intuicyjne wspomogą eliminację toksyn. Przy regularnym stosowaniu przełoży się to na zdrowy i promienny wygląd skóry🧴.

✅Stymulacja Krążenia Krwi

Kamień w dłoń i poprawa krążenia krwi gwarantowana😎! Zapytasz może po co...? Nawet jeżeli nie, to spieszymy z odpowiedzią🤓! dzięki dotlenieniu komórek skóry zyskasz zdrowszy wygląd i piękniejszy koloryt skóry!

✅Redukcja Napięć i Obrzęków

Masaż kamieniam Gua Sha to również relaks i odprężenie💆‍♀️! Dzięki płytce zyskasz redukcję napięć, a także zmniejszysz opuchliznę - szczególnie na najbardziej problematycznych częściach twarzy tj. wokół oczu i na policzkach.

✅Modelowanie Konturów Twarzy

Czytelniczko zapamiętaj - stosując regularnie ten “magiczny” kamień , można uzyskać efekt bardziej podkreślonej linii żuchwy oraz podniesionego i delikatnie wysmuklonego owalu twarzy. Która z nam by tego nie chciała - my już pracujemy nad swoim owalem, a Ty🫥?

✅Pielęgnacja Anti Age

Kamień Gua Sha znajduje również zastosowanie w pielęgnacji przeciwstarzeniowej 👵. Regularne stosowanie może pomóc w redukcji drobnych zmarszczek i linii mimicznych. Z kamieniem naturalne ujędrnienie skóry bez użycia skalpela gwarantowane!

Jak Prawidłowo Używać Kamienia Gua Sha?

Tak jak pisałyśmy wcześniej kamień jest bardzo intuicyjny, a jego używanie będzie czystą przyjemnością - nawet pomimo ewentualnych zaczerwień 🧚‍♀️. Jednak ważne jest kilka kroków, aby umilić sobie czas domowego spa! Gotowa zagłębić się w tajniki chińskiego cudeńka? Jeżeli tak, to zaczynamy rytuał pielęgnacyjny!

1. Przygotowanie Skóry
Oczyść twarz i zabezpiecz ją kremem lub olejkiem. Wszystko po to, aby możliwy był “poślizg” kamienia. Uchroni Cię to przed ewentualnym bólem i nadmiernymi zaczerwieniami✨.

2. Drenaż Limfatyczny
Przed użyciem kamienia warto wykonać drenaż limfatyczny - delikatny masaż węzłów chłonnych: przyusznych, za usznych, oraz przy pachach wzmocni działanie masażu i wprowadzi jeszcze więcej relaksu do pielęgnacji 💆‍♀️.

3. Ruchy: w górę i na zewnątrz
Podobnie jak w przypadku rollera zaczynaj od środka twarzy. W dalszej kolejności przesuwaj się płynnie w górę i na zewnątrz. Pamiętaj jednak, aby ruchy były delikatne, zbyt duży nacisk na pewno nie pomoże 💔!

4."Konturuj twarz"
Długimi posunięciami kamienia Gua Sha, podążaj za naturalnymi liniami konturów twarzy. Skup się najbardziej na obszarach, które chcesz podkreślić i poprawić.

5. Regularność
Ten punkt sprawdzi się praktycznie zawsze i wszędzie, także i tutaj  Regularne stosowanie kamienia Gua Sha jest kluczowe do uzyskania najlepszych rezultatów. Idealnie byłoby włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji ⌛️

Kamień Gua Sha różowy kwarc do masażu twarzy - Kamień Gua Sha masaż -  drogeria internetowa Namera

Chciałybyśmy, aby to jasno wybrzmiało. Kamień Gua Sha to niezwykłe chociaż bardzo proste narzędzie pielęgnacyjne. Kryje się za nim kawałek historii i tradycji medycyny chińskiej🇨🇳. Korzyści przy regularnym stosowaniu są naprawdę ogromne. Jeżeli połączysz jego stosowanie z używaniem rollera, o którym pisałyśmy wcześniej będziesz zaskoczona. Gwarantujemy, te dwa proste przedmioty raz a dobrze mogą wybić Ci z głowy botoks czy ostrzykiwanie twarzy 🤯. Regularnością, systematycznością i własnymi rączkami zdziałasz o wiele więcej niż za pomocą skalpela - Twoja głowa również Ci za to podziękuje! Jeżeli nam nie wierzysz, to chociaż spróbuj! Czujemy w kościach, że miło się zaskoczysz 😏 

Powrót do blogu